Acasă cagliari

Cagliari - Parma 4-3. Man și Marin au marcat într-un meci nebun în Serie A! Gol decisiv în min. 94

Pezzella a deschis scorul în minutul 5, cu un șut superb din afara careului. Fundașul oaspeților a prins mingea la 16 metri și a finalizat din prima, la colțul lung, fără speranțe pentru goalkeeper-ul Vicario.

Formația lui Roberto D'Aversa și-a dublat avantajul în minutul 31, când Kucka a reluat cu latul pe lângă portar.

Download aplicații mobile

Cagliari a redus din diferență 8 minute mai târziu, prin Pavoletti, cu o lovitură de cap. Dennis Man a ieșit la rampă în minutul 59 și a înscris al doilea său gol în Serie A.

Atacantul român acasă cagliari driblat un adversar și a finalizat cu un șut puternic, la colțul lung, de acasă cagliari marginea careului. Cagliari - Parma Mijlocașul român a înscris cu cu o execuție în forță de la 16 metri. Mingea a ricoșat cu noroc la Marin, care a tras din prima, în dreapta portarului.

La fel ca în cazul lui Man, Răzvan se acasă cagliari la al doilea său gol în campionatul Italiei. Cagliari s-a aruncat în atac în prelungirile meciului și a reușit să întoarcă rezultatul în stil mare. Valentin Mihăilă putea să aducă cele 3 puncte în contul Parmei, însă șutul românului la colțul scurt, dintr-un unghi complicat, a fost apărat de Vicario.

Ocazia ratată de Parma s-a răzbunat la ultima fază a meciului. Cagliari a dat lovitura prin Cerri, care a reluat cu capul lângă bară, după o acasă cagliari expediată de Fundal bitcoin. Cagliari a obținut o victorie răsunătoare, în urma căreia visează în continuare la salvarea de la retrogradare.

strategia furcii privind opțiunile binare opțiuni binare cysec

Formația sardă s-a apropiat la 2 puncte de Torino, care are însă 2 meciuri în minus. De cealaltă parte, Parma a rămas pe locul 19 și este cu un pas în Serie B, cu 7 etape rămase până la finalul sezonului.

opțiuni sistem de milioane de recenzii tranzacționarea bitcoin

Serie A Cum arată clasamentul de la retrogradare: Torino 27p 29 meciuri Cagliari 25p 31 meciuri Parma 20p 31 meciuri Cagliari se impune miraculos în fața Parmei, scordupă un meci extraordinar. În urma rezultatului acasă cagliari această seară, Cagliari s-a apropiat la 2 puncte de primul loc care asigură salvarea de la retrogradare.

De cealaltă parte, Parma a făcut un pas uriaș în spate și este ca și retrogradată. Gazdele au dat lovitura la ultima fază acasă cagliari meciului!

acasă cagliari Cerri a reluat cu capul lângă bară, după o centrare expediată de Pereiro. Ocazie uriașă pentru Valentin Mihăilă! Atacantul Parmei a intrat în careul lui Cagliari din partea dreaptă și a șutat la colțul scurt, însă Vicario s-a opus miraculos. Pereiro înscrie un gol fabulos, după un șut cu mult efect de la marginea careului, chiar în vinclu.

Min Ocazie uriașă pentru Pavoletti! Atacantul lui Cagliari a fost găsit excelent cu o centrare în careu, dar a reluat modest cu capul, pe lângă poartă.

Acasă este acolo unde vă simţiţi bine! Descoperiţi gazda de vis astăzi.

Dennis Man este înlocuit de Valenti. Răzvan Marin marchează și el, cu o execuție în forță de la 16 metri. Mingea a ricoșat acasă cagliari noroc la mijlocașul român, care a tras din prima, în dreapta portarului. Este al doilea gol înscris de Marin în campionatul Italiei. Dennis Man marchează al doilea său gol în Serie A!

Valentin Mihăilă a intrat pe teren în locul lui Kucka!

• Opțiunea binară tunisia
  • Cele mai bune 10 gazde/camere de închiriat din Cagliari, Italia | depozituldefrumusete.ro

Repriza secundă începe cu 3 internaționali români acasă cagliari teren. Parma conduce cu pe terenul lui Cagliari, după primele 45 de minute. Pavoletti reduce din diferență, cu o lovitură de cap din fața porții. Kucka dublează avantajul trupei lui Roberto D'Aversa, cu o reluare cu latul pe lângă Vicario.

Contactează Boataround

Arbitrul Valeri dictează lovitură de la 11 metri pentru Cagliari, pentru un henț comis de Pezzella în careu. Centralul a mers apoi la monitorul VAR pentru a analiza faza, iar în final a decis că intervenția fundașului Parmei n-a fost neregulamentară. Răzvan Marin, șut periculos de la mare distanță! Mijlocașul român de la Cagliari îl pune la acasă cagliari pe Sepe, dar portarul Parmei respinge salvator. Min 5. Pezzella deschide scorul în meciul cu Cagliari, cu un șut superb din afara careului.

Min 1. A început meciul dintre Cagliari și Parma, extrem de important în contextul evitării retrogradării! În confruntarea din Serie A vor fi implicați nu mai puțin de 3 internaționali români.

Cagliari, cu Răzvan Marin titular, învinsă, acasă, de Benevento

Răzvan Marin și-a câștigat locul de titular la Cagliari și nu există dubii în privința utilizării sale încă din primul minut în partida de mâine. Totuși, fostul atacant al Universității Craiova a fost inclus de D'Aversa în lotul pentru meciul cu Cagliari și există șanse să fie aruncat în luptă în repriza a doua. Gazzetta dello Sport a publicat echipele probabile pentru confruntarea Cagliari - Parma, iar Răzvan Marin și Dennis Man sunt anunțați titulari.

În schimb, Mihăilă apare doar pe banca de acasă cagliari. De notat că Torino are și un meci mai puțin disputat. Serie A Clasamentul din zona retrogradării, cu 8 etape rămase până la final: Benevento 30p 30 meciuri Cagliari 22p 30 meciuri Parma 20p 30 meciuri